Mes tiriame regos sistemos veikimo mechanizmus elektrofiziologiniais metodais naudojant graužikų gyvūninius modelius:

- Registruodami žiurkių galvos smegenų regos žievės sukeltinius potencialus (elektrokortikogramą) ir įvairių požievio branduolių vietinio lauko potencialus (angl. LFP), tiriame, kaip biologiškai aktyvios medžiagos (pvz.: alkoholis) veikia regos sričių neuronų bioelektrinį aktyvumą bei kaip šio aktyvumo pokyčiai koreliuoja su gyvūno amžiumi, lytimi, aktyvios medžiagos vartojimo kiekiu ar trukme (alkoholizmo modelis);

- Neinvaziškai registruodami pelės akies tinklainės elektrinį aktyvumą (elektroretinogramą), tiriame naujai susintetintų medžiagų (potencialių vaistų) veiksmingumą akių ligų (pvz.: pigmentinio retinito) terapijai.

• Prof. Osvaldas Rukšėnas
  • Dr. Rokas Buišas
  • Doktorantai: Redas Dulinskas, Tomas Paulauskas

Centrinis Psichinės sveikatos institutas, Psichofarmakologijos institutas, Manheimas, Vokietija;

UAB Profarma, Lietuva

Premijos

Prof. Osvaldas Rukšėnas, Lietuvos mokslo premija, 2011

"Temporal structure of neuronal responses and its relation to visual neuron tuning characteristics"- O.Ruksenas, V.Vanagas, J.Ketleris, R.Satinskas, A.Purtulyte// Experimental Biology (Vilnius)- 1991.- N2(6).- P.26-38.
"Sympathectomy and d-tubocurarinchloride in immobilisation of the eye in the cat"- O.Ruksenas, R.Satinskas//Scand. J. Lab. Anim. Sci. 1996, No1, v.23, P.425-430.
”Spatial summation and center-surround antagonism in the receptive field of single units in the dorsal lateral geniculate nucleus of cat. Comparison with retinal input”- O.Ruksenas, I.T. Fjeld, P.Heggelund// Visual Neuroscience, 2000, 17, 855-870.
“Brainstem modulation of visual response properties of single cells in the dorsal lateral geniculate nucleus of cat”- I.T. Fjeld, O. Ruksenas, P. Heggelund// J.Physiol. (Lond.) 2002, Nr. 543(2), P. 541-554.
“Analysis of bursting activity in phasic and tonic components of dLGN relay cells responses” - Sigita Augustinaite, Osvaldas Ruksenas// Biologija, 2004, 4:19-25.
„Dynamics of spatial resolution of single units in the lateral geniculate nucleus of cat during brief visual stimulation“ Ruksenas O., Bulatov A., Heggelund P. // J Neurophysiol. 2007, 97(2), P.1445-56
Jurkus, P., Ruksenas O., Heggelund P. Temporally advanced dynamic change of receptive field of lateral geniculate neurons during brief visual stimulation: effects of brainstem peribrachial stimulation// Neuroscience, 2013, 242:85-96.

"Effect of ethanol on the visual-evoked potential in rat: dynamics of ON and OFF responses" Dulinskas R, Buisas R, Vengeliene V, Ruksenas O. Acta Neurobiol. 2017;77(2):190-197.