Vienas iš įdomiausių ir sudėtingiausių mokslo klausimų yra žmogaus smegenų veikimo pažinimas. Smegenys tiriamos įvairiais metodais. Vienas iš jų yra eksperimentai panaudojant sensorinius regos ir klausos įėjimus ir reakcijas į stimulus. Mūsų grupė psichofizikiniuose eksperimentuose tiria žmogaus sensorinės informacijos suvokimo ir analizės principus.

Pagrindinės tyrimų sritys:

• kognityvinės funkcijos (atpažinimo, regimosios paieškos, skaitymo, sprendimų priėmimo, atminties ir kt.),
  • psichofizikinių parametrų ir akių judesių priklausomybė nuo subjektyvių faktorių – lyties, amžiaus, individualių savybių,
  • psichofizikinių parametrų ir akių judesių priklausomybė nuo regimųjų objektų savybių ir konteksto,
  • neuromarketingo problematika,
  • emocinių vaizdų ir garsų suvokimas.

Naudojama įranga: Akių judesių registravimo aparatūra EYELINK 1000; programinė įranga E-Prime; regos stimulų generatorius ViSaGe; CRT ir LCD monitoriai; Delta OHM fotoradiometras HD2302.0K.

Dr. Alvydas Šoliūnas

Dr. Aleksandras Pleskačiauskas

Įvairaus tipo garsinių trukdžių įtaka regimajam suvokimui

LVMSF projektas Nr. T-46/09 „Įvairaus tipo garsinių trukdžių įtaka regimajam suvokimui“, 2009 m., vadovas Dr. A. Šoliūnas.

LVMSF projektas Nr. T-51/09 „Simetrijos detekcijos tyrimas psichofizikiniais ir akių judesių registravimo metodais“, 2009 m., vadovas Dr. A. Pleskačiauskas.

LMT projektas Nr. MIP-005/2012 ,,Konteksto įtaka ir lygiagrečios analizės principai kelių vienu metu pateikiamų objektų atpažinime“, 2012–2014 m., vadovas Dr. A. Šoliūnas.

A. Pleskačiauskas Research Gate

A. Šoliunas Research Gate

• Šoliūnas, A., Gurčinienė, O., Alaburda, A., Rukšėnas, O. (2006). Identification of partially presented meaningless patterns: effect of completeness and distinctiveness. Cognitive Processing, 7, 195-202.

• Šoliunas A., Ona Gurčiniene O. (2007). Same-different discrimination: simulataneous versus successive presentation of stimuli. Studia Psychologica, 49, 27-38.

• Soliunas, A.; Gurciniene, O.;Pleskaciauskas, A. Individual differences in symmetry detection // PERCEPTION Volume: 38 Supplement: S Pages: 170-170 Published: 2009

• Ilona Zaikova, Aleksandras Pleskačiauskas Akių judesių analizė stebint dviprasmes figūras // Virtualūs instrumentai biomedicinoje 2012, tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos pranešimų medžiaga Klaipėdos universiteto leidykla, 2012, p 8-12

• Pleskačiauskas A., Šoliūnas A. Context influence on multiple object recognition. In K. Holmqvist, F. Mulvey & R. Johansson (Eds.), Book of Abstracts of the 17th European Conference on Eye Movements, 11-16 August 2013, in Lund, Sweden. Journal of Eye Movement Research, 6(3), 2013, p. 514.

• Pleskačiauskas A., Rukšėnas O. Eye tracking as a tool in medicine. In Medical physics in the Baltic States.Proc, Technologija, Kaunas, 2013, p. 93-97

• Intaitė, M., Noreika, V., Šoliūnas, A., Falter, Ch. M. (2013). Interaction of bottom-up and top-down processes in the perception of ambiguous figures. Vision Research, 89, 24–31.

• Intaitė, M., Šoliūnas, A., Gurčinienė, O., Rukšėnas, O. (2013). Effect of bias on the perception of two simultaneously presented ambiguous figures. Psichologija, 47, 91-101.

• Ieva Vaišnoraitė, Aleksandras Pleskačiauskas, Osvaldas Rukšėnas Emociniai vaizdai ir mikrosakados. Virtualūs instrumentai biomedicinoje 2014 Virtual instruments in biomedicine : tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos pranešimų medžiaga. Klaipėdos universiteto leidykla p. 92-96.

• Ugnė Dragūnaitė, Aleksandras Pleskačiauskas, Osvaldas Rukšėnas Pirmosios sakados krypties asimetrija. Virtualūs instrumentai biomedicinoje 2014 Virtual instruments in biomedicine: tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos pranešimų medžiaga. Klaipėdos universiteto leidykla p. 87-91.

• Aleksandras Pleskačiauskas, Osvaldas Rukšėnas Ar moterys ir vyrai žiūri vienodai? Mokslas Gamtos mokslų fakultete, Aštuntosios mokslinės konferencijos pranešimai. Vilniaus universiteto leidykla 2014, p 27-37