Neurobiologijos ir biofizikos katedra dalyvauja vykdant I pakopos (bakalauro) Neurobiofizikos studijų programą, II pakopos (magistrantūros) Neurobiologijos studijų programą bei Biofizikos studijų programą ir III pakopos (doktorantūros) Biofizikos studijų programą.

 

Katedros absolventų sėkmės istorijos

 

ieva vaisnoraite navikiene

Ieva Vaišnoraitė-Navikienė, biofizikė - programuotoja

 "Dar mokykloje žinojau, kad noriu mokytis tai, kas galėtų sujungti biologijos, fizikos ir psichologijos mokslus. Iki dabar džiaugiuosi sprendimu stoti į biofiziką galbūt ne dėl pačių studijų, tačiau dėl žmonių, su kuriais teko pabendrauti. Į biofiziką, kaip sužinojau, stoja labai nedaug, bet motyvuotų studentų. Susipažinus su jais turbūt pirmą kartą pasijutau savo vietoje mokslų ir pašnekesių atžvilgiu.

Tokia aplinka turbūt paskatino nelaukti, kol studijos su laiku duos žinias, o stengtis atrasti, kas iš tikro patinka. Biofizika - neurobiologija yra labai plačios sąvokos ir surasti kažką konkretaus, kas patrauktų dėmesį, yra iššūkis.

Manęs dažnai klausdavo - "ką dirbsi baigusi tokią specialybę?". Kad ir koks mano atsakymas būdavo, galvoje visad sukdavosi atsakymas "Nežinau, bet turbūt tai bus kažkas labai įdomaus", tad dabar ir stengiuosi, kad tai būtų įdomu tik dažnai yra sunku suderinti norus su geru atlyginimu.

Iš pradžių bandžiau rasti darbą Lietuvoje, tad dirbau web probramuotoja Tele2 įmonėje ir šalia, naudodama tiek biofizikos, tiek darbe įgytas žinias, padėjau kurtis neurotyrimų platformos startuoliui. Kadangi startuolių pradžia visada sunki ir pelno neneša, tad susiradau nuotolinį darbą JAV su komanda tyrinėjančia Alzheimerio ligą. Jiems pradžioje reikėjo programuotojo, o gavo visą "paketą". Tad dabar ten puikiai galiu save realizuoti nuo kūrimo "Citizen science" platformos iki pelyčių smegenų kraujagyslių analizavimo iš fluorescencinės mikroskopijos nuotraukų. Tikėkimės, kad tai tik pradžia."

 


Dr. Valentina Vengelienė, neurobiologė - mokslininkė

"Neurobiologijos studijas pasirinkau, nes buvo labai smalsu sužinoti, kas yra tos smegenys ir kaip nervų sistema kontroliuoja mūsų organizmo veiklą. O taip pat buvo įdomu sužinoti, kodėl kartais tas valdymas sutrinka. Bakalauro (biochemijos) ir magistratūros (neurobiologijos) studijas atlikau Vilniaus Universitete. Neurobiologijos studijų metu magistro darbą atlikau Kuopio universitete, Suomijoje. Ši patirtis buvo lemiama mano apsisprendimui toliau siekti mokslo aukštumų.

Gamtos Mokslų Daktaro (Dr. Rer. Nat.) laipsnį man suteikė Vokietijos Heidelbergo Universitetas 2005 metais. Nuo doktorantūros studijų pabaigos iki šių dienų aš ir toliau atlieku tyrimus priklausomybės srityje Psichofarmakologijos institute, CIMH, Manheime, Vokietijoje. Tyrinėju priklausomybę nuo alkoholio, vieną iš labiausiai paplitusių psichinių ligų, nuo kurių kenčia mūsų visuomenė. Šia liga sergantis žmogus ne tik yra priklausomas nuo alkoholio, bet dėl lygiagrečiai atsirandančių psichikos ligų - depresijos ar šizofrenijos - neretai įvykdo savižudybę. Deja, nepaisant nuolatinių bandymų atrasti farmakologinį gydymą pacientams kenčiantiems nuo priklausomybės, veiksmingų vaistų iš esmės vis dar nėra išrasta. Šiai problemai spręsti aš ir paskyriau savo mokslinę karjerą.

Nuo 2009 metų prisidedu prie Neurobiologijos studijų programos - dalyvauju Neurobiologijos magistrantų mokymo programoje Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Neurobiologijos ir biofizikos katedroje.

Stojantiesiems ir studijuojantiems studentams palinkėčiau surasti tą veiklos sritį, kuri sužadina smalsumą, ir kuriai spręsti verta paaukoti gyvenimą. Tik tuomet, kai supranti ką darai ir kodėl tai darai, darbas tampa įdomus, ir pasiekimai ateina tarsi be pastangų."

 


 

img 0220Dr. Robertas Guzulaitis, neurobiologas - mokslininkas

"Biofiziką studijuoti pradėjau 2003 metais. Pasirinkimą nulėmė domėjimasis biologija/gamta ir noras neapleisti “rimtųjų” dalykų, kaip fizika ar matematika. Meilė neurobiologijai atsirado pradėjus dirbti laboratorijoje, rašant kursinį ir baigiamuosius darbus. Studijų metais gausi mokslininkų/pedagogų komanda man suteikė didelį žinių bagažą bei išmokė analitinio mastymo. Todėl esu dėkingas visai katedrai už savęs atradimą ir šiltą atmosferą studijų metu.

Šiuo metu vykdau podoktorantūrinę stažuotę Kopenhagos Universitete Neuronal Signaling laboratorijoje. Naudojant elektrofiziologiją bei dvifotonę mikroskopiją tiriame sinapsinius integravimo mechanizmus neuroninio tinklo veikimo metu.

Esamiems ir būsimiems studentams palinkėčiau nebijoti kasdienių iššūkių ir stengtis maksimaliai išnaudoti jiems suteikta galimybe studijuoti biofiziką ir/arba neurobiologiją."

 

 


 

jurgita bakieneJurgita Bakienė, biofizikė - mokytoja

"Mokantis mokykloje domėjausi gamtos mokslais ir visuomet žinojau, kad pabaigusi rinksiuosi specialybę, kuriai reikės šių mokslų žinių. Domintis, kokias specialybes siūlo universitetai, užkliuvo viena – biofizika. Daug žinių neturėjau, kas tai, ką dirbsiu baigus šias studijas, bet pavadinimas sudomino ir užrašiau ją pasirinkimų lape.

Studijuoti buvo įdomu, labiausiai traukė tiriamoji veikla, kurios metu tikrinau, kaip teorija „gyvena“ praktikoje. Nuo mažens traukė ieškojimo ir atradimo „skonis“, todėl džiaugiausi, kad įstojau būtent čia. Baigus biofizikos bakalauro studijas nutariau tęsti jas magistrantūroje. Šeši studijų metai prabėjo labai greitai. Buvo visko: ir džiaugsmo, ir nemiegotų naktų, ruošiantis egzaminams, ir liūdesio, jei kas nepavykdavo taip, kaip planuota, bet tai buvo spalvingas gyvenimo tarpsnis.

Po studijų nusprendžiau rinktis mokytojo profesiją. Šiuo metu esu vyr. biologijos ir fizikos mokytoja. Savo darbe stengiuosi kuo daugiau (kiek leidžia galimybės) mokyti mokinius pasitelkiant praktinius darbus. Jų organizavimui ir planavimui naudojuosi universitete įgytomis žiniomis. O mokant teorijos mokinius sudominu įdomiais faktais iš mokslo gyvenimo, todėl nuolatos pati domiuosi mokslo laimėjimais.

Jei kas atsuktų laiką ir leistų pasirinkti, ką studijuoti ir dirbti – nieko nekeisčiau!"